Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Juniorke na Evropskom prvenstvu!

JUNIORKE – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA

Ženska juniorska reprezentacija Srbije (igračice do 19 godina, 2004. i mlađe) zabeležila je treću uzastopnu maksimalnu pobedu na turniru H grupe II runde kvalifikacija za XXVIII EP 2022. u Hradecu Kralovem i na taj način plasirala se na Evropsko prvenstvo. Srbija je danas u 3. kolu nadigrala domaću Češku sa 3:0, po setovima 25:12, 25:20 i 25:21, posle 68 minuta igre.

jek1

Pre početka utakmice bilo je poznato da je izabranicama Vladimira Vasovića potreban samo jedan set za plasman na prvenstvo Evrope i vrlo brzo je pobednik grupe bio poznat.  

Još jednom je Srbija bila i i više nego dominantna u svim segmentima igre, portivniku nije dala ni najmanju šansu da se dokaže i ostvarila je novu ubedljivu pobedu.

Izjava Vladimira Vasovića

Izjava Nine Mandović

Izjava Jovane Zelenović

Fotografije iz Češke možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

 

JUNIORKE – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (7 – 10. APRIL):

H GRUPA – HRADEC KRALOVE (DVORANA SLAVIJA), ČEŠKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SRBIJA – ŠPANIJA       3:0 (25:23, 25:21, 25:23)

ČEŠKA – BELGIJA        3:0 (25:20, 25:15, 26:24)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

SRBIJA – BELGIJA       3:0 (25:19, 25:12, 26:24)

ŠPANIJA – ČEŠKA        3:0 (25:16, 25:20, 25:17)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SRBIJA – ČEŠKA         3:0 (25:12, 25:20, 25:21)

BELGIJA – ŠPANIJA      3:1 (20:25, 25:17, 25:23, 25:20)

TABELA:

1. SRB       3    3    0    9:0      9

2. ESP       3    1    2    4:6      3

3. CZE       3    1    2    3:6      3

4. BEL       3    1    2    3:7      3

 

A GRUPA – SIDERNO, ITALIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

ITALIJA – NEMAČKA     3:0 (25:15, 25:17, 25:19)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HOLANDIJA – NEMAČKA          3:0 (25:22, 25:20, 25:21)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

ITALIJA – HOLANDIJA  3:1 (25:19, 25:20, 23:25, 25:10)

TABELA:

1. ITA        2    2    0    6:1      6

2. NED       2    1    1    4:3      3

3. GER       2    0    2    0:6      0

 

B GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

ŠVEDSKA – NORVEŠKA           3:2 (25:19, 16:25, 22:25, 25:17, 15:8)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HRVATSKA – NORVEŠKA         3:0 (25:13, 25:11, 25:13)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

HRVATSKA – ŠVEDSKA           3:1 (25:14, 15:25, 25:10, 25:16)

TABELA:

1. CRO       2    2    0    6:1      6

2. SWE      2    1    1    4:5      2

3. NOR       2    0    2    2:6      1

 

C GRUPA – MIOVENI, RUMUNIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

RUMUNIJA – SLOVAČKA          3:1 (20:25, 26:24, 25:18, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

RUMUNIJA – DANSKA   3:0 (25:19, 25:11, 25:17)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVAČKA – DANSKA  3:0 (25:15, 25:14, 25:14)

TABELA:

1. ROU       2    2    0    6:1      6

2. SVK       2    1    1    4:3      3

3. DEN       2    0    2    0:6      0

 

D GRUPA – MARIBOR, SLOVENIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SLOVENIJA – FINSKA   3:1 (20:25, 25:15, 25:17, 25:8)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FINSKA – BUGARSKA   3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:22)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVENIJA – BUGARSKA         3:0 (25:21, 25:14, 25:20)

TABELA:

1. SLO       2    2    0    9:1      6

2. FIN        2    1    1    4:4      3

3. BUL       2    0    2    1:6      0

 

E GRUPA – PILEAS – HORTJATI, GRČKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

FRANCUSKA – IZRAEL  3:0 (25:16, 25:18, 25:15)

GRČKA – LETONIJA      3:0 (25:12, 25:17, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FRANCUSKA – LETONIJA         3:1 (31:33, 25:20, 25:11, 25:17)

GRČKA – IZRAEL    3:0 (25:14, 25:20, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

LETONIJA – IZRAEL      3:1 (25:22, 20:25, 25:18, 25:12)

GRČKA – FRANCUSKA  3:0 (28:26, 25:13, 25:13)

TABELA:

1. GRE       3    3    0    9:0      9

2. FRA       3    2    1    6:4      6

3. LAT       3    1    2    4:7      3

4. ISR        3    0    3    1:9      0

 

F GRUPA – SARAJEVO, BOSNA I HERCEGOVINA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

ŠVAJCARSKA – CRNA GORA     3:2 (25:23, 23:25, 19:25, 25:15, 15:9)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

CRNA GORA – BOSNA I HERCEGOVINA 3:2 (25:23, 25:22, 23:25, 22:25, 15:11)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ŠVAJCARSKA – BOSNA I HERCEGOVINA     3:0 (28:26, 25:23, 25:21)

TABELA:

1. SUI        2    2    0    6:2      5

2. MNE       2    1    1    5:5      3

3. BIH       2    0    2    2:6      1

 

G GRUPA – TIRANA, ALBANIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

POLJSKA – AUSTRIJA   3:0 (25:11, 25:21, 25:17)

ALBANIJA – UKRAJINA  3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

POLJSKA – ALBANIJA   3:0 (25:7, 25:7, 25:17)

AUSTRIJA – UKRAJINA 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

AUSTRIJA – ALBANIJA  3:0 (25:18, 25:12, 25:13)

POLJSKA – UKRAJINA   3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

TABELA:

1. POL       3    3    0    9:0      9

2. AUT       3    2    1    6:3      6

3. ALB       3    1    2    3:6      3

4. UKR       3    0    3    0:9      0

 

I (i) GRUPA – PRIŠTINA, TZV. KOSOVO (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

TURSKA – MAĐARSKA  3:0 (25:17, 27:25, 25:21)

ESTONIJA – TZV. KOSOVO      3:2 (25:17, 21:25, 23:25, 25:19, 15:6)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

MAĐARSKA – TZV. KOSOVO     3:0 (25:10, 25:15, 25:10)

TURSKA – ESTONIJA    3:0 (25:18, 25:14, 25:18)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

TURSKA – TZV. KOSOVO         3:0 (25:16, 25:16, 25:14)

ESTONIJA – MAĐARSKA          3:1 (25:22, 25:12, 13:25, 25:15)

TABELA:

1. TUR            3    3    0    9:0      9

2. EST             3    2    1    6:6      5

3. HUN            3    1    2    4:6      3

4. TZV. KOS     3    0    3    2:9      1

 

Plasman na EP izboriće pobednici 9 grupa, dok će se 8 najuspšenijih drugoplasiranih reprezentacija plasirati u III rundu kvalifikacija, iz koje će plasman na EP ostvariti 2 najbolje selekcije, odnosno pobednici 2 grupe III runde kvalifikacija, koje će se odigrati od 30. juna do 3. jula.

Plasman na XXII SP 2023. izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

jek

  • april 10, 2022
  • 1942
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(1 Глас)

Сродни чланци

  • Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji

    BVA – XXV KONGRES

    Đula Mešter, predsednik OSS, Ivan Knežević, generalni sekretar OSS i Dragutin Ćuk, tehnički direktor OSS i član Tehničke komisije BVA, predstavljali su Odbojkaški savez Srbije na jubilarnom, XXV Kongresu Balkanske odbojkaške asocijacije, koji je danas održan u Milenijum Sofija Grand hotelu u Sofiji, u Bugarskoj.

  • Juniorke u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom Juniorke u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) igraće u A grupi II runde kvalifikacija za XXIX EP 2024. od 4. do 6. aprila u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom, saopštio je danas CEV.

  • Za EP juniora u Srbiji i Grčkoj slobodno još 8 mesta Za EP juniora u Srbiji i Grčkoj slobodno još 8 mesta

    JUNIORI – XXIX EP 2024.

    Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, objavila je sastave grupa turnira II runde kvalifikacija za XXIX EP 2024. u konkurenciji juniora, koji će se odigrati od 4. do 7. aprila. XXIX EP 2024. u konkurenciji juniora (do 20, 2005. i mlađi) odigraće se u Srbiji i Grčkoj od 26. avgusta do 7. septembra. Polufinalni mečevi, kao i utakmice za medalje odigraće se u Srbiji.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga