Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Juniorke u sredu putuju u Češku

JUNIORKE – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA

Ženska juniorska reprezentacija Srbije (igračice do 19 godina, 2004. i mlađe) sutra (sreda, 6. april) iz Obrenovca putuje u Češku na turnir H grupe II runde kvalifikacija za XXVIII EP 2022, koji će se odigrati u Hradecu Kralovem od 8. do 10. aprila. Vladimir Vasović, prvi trener juniorki Srbije, saopštio je sastav tima koji će igrati u kvalifikacijama.

Na spisku su:

TEHNIČARI: NINA MANDOVIĆ (TENT, OBRENOVAC) I IVONA LAZOVIĆ (OMLADINAC, NOVI BANOVCI).

KOREKTOR: JOVANA ZELENOVIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA) I ANA JARAMAZOVIĆ (TENT, OBRENOVAC).

LIBERA: STEFANA PAKIĆ (TENT, OBRENOVAC).

BLOKERI: HENA KURTAGIĆ (TENT, OBRENOVAC), IVA ŠUĆUROVIĆ (OMLADINAC, NOVI BANOVCI) I ANDREA TOMOVIĆ (CRVENA ZVEZDA).

PRIMAČI: ALEKSANDRA UZELAC (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC), KSENIJA TOMIĆ (PARTIZAN), VANJA IVANOVIĆ (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC) I UNA VAJAGIĆ (OMLADINAC, NOVI BANOVCI).

jep

Juniorke Srbije će u 1. kolu, u petak, 8. aprila igrati protiv Španije od 16.00 časova, a u 2. kolu u subotu, 9. aprila protiv Belgije od 16.00 časova. U poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 10. aprila, Srbija će igrati protiv Češke od 19.00 časova.

Plasman na EP izboriće pobednici 9 grupa, dok će se 8 najuspšenijih drugoplasiranih reprezentacija plasirati u III rundu kvalifikacija, iz koje će plasman na EP ostvariti 2 najbolje selekcije, odnosno pobednici 2 grupe III runde kvalifikacija, koje će se odigrati od 30. juna do 3. jula.

XXVIII EP 2022. u konkurenciji juniorki odigraće se od 27. avgusta do 4. septembra u Skoplju, u Severnoj Makedoniji.

 

JUNIORKE – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (7 – 10. APRIL):

H GRUPA – HRADEC KRALOVE (DVORANA SLAVIJA), ČEŠKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SRBIJA – ŠPANIJA       16.00

ČEŠKA – BELGIJA        19.00

 

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

SRBIJA – BELGIJA       16.00

ČEŠKA – ŠPANIJA        19.00

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SRBIJA – ČEŠKA         19.00

BELGIJA – ŠPANIJA      16.00

 

A GRUPA – SIDERNO, ITALIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

ITALIJA – NEMAČKA     18.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HOLANDIJA – NEMAČKA     18.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

ITALIJA – HOLANDIJA  18.00

 

B GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

NORVEŠKA – ŠVEDSKA      20.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HRVATSKA – NORVEŠKA    20.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

HRVATSKA – ŠVEDSKA      20.00

 

C GRUPA – MIOVENI, RUMUNIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

RUMUNIJA – SLOVAČKA     18.00 (17.00)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

RUMUNIJA – DANSKA        18.00 (17.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVAČKA – DANSKA       18.00 (17.00)

 

D GRUPA – MARIBOR, SLOVENIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SLOVENIJA – FINSKA        17.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BUGARSKA – FINSKA        15.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVENIJA – BUGARSKA    17.00

 

E GRUPA – PILEAS – HORTJATI, GRČKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

FRANCUSKA – IZRAEL  16.00 (15.00)

GRČKA – LETONIJA      19.15 (18.15)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FRANCUSKA – LETONIJA    16.00 (15.00)

GRČKA – IZRAEL               19.15 (18.15)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

IZRAEL – LETONIJA      16.00 (15.00)

GRČKA – FRANCUSKA  19.15 (18.15)

 

F GRUPA – SARAJEVO, BOSNA I HERCEGOVINA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

BOSNA I HERCEGOVINA – ŠVAJCARSKA     19.30

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

CRNA GORA – ŠVAJCARSKA          19.30

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BOSNA I HERCEGOVINA – CRNA GORA      19.30

 

G GRUPA – TIRANA, ALBANIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

POLJSKA – AUSTRIJA        16.00

UKRAJINA – ALBANIJA       19.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

POLJSKA – ALBANIJA   16.00

UKRAJINA – AUSTRIJA 19.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

AUSTRIJA – ALBANIJA  16.00

POLJSKA – UKRAJINA   19.00

 

I (i) GRUPA – PRIŠTINA, TZV. KOSOVO (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

TURSKA – MAĐARSKA       16.00

ESTONIJA – TZV. KOSOVO 19.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

MAĐARSKA – TZV. KOSOVO     16.00

TURSKA – ESTONIJA               19.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

TURSKA – TZV. KOSOVO    16.00

MAĐARSKA – ESTONIJA     19.00

 

Plasman na EP izboriće pobednici 9 grupa, dok će se 8 najuspšenijih drugoplasiranih reprezentacija plasirati u III rundu kvalifikacija, iz koje će plasman na EP ostvariti 2 najbolje selekcije, odnosno pobednici 2 grupe III runde kvalifikacija, koje će se odigrati od 30. juna do 3. jula.

Plasman na XXII SP 2023. izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

jek

  • april 5, 2022
  • 615
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Mlađe seniorke Srbije startuju u u Čerinjoli protiv Austrije Mlađe seniorke Srbije startuju u u Čerinjoli protiv Austrije

    MLAĐE SENIORKE – I EP 2022.

    Mlađe seniorke Srbije (do 21 godine, igračice rođene 2002. i mlađe) igraće u A grupi I EP 2022. od 12. do 17. jula u Čerinjoli sa Italijom, Austrijom i Ukrajinom. Mlađe seniorke Srbije će u 1. kolu A grupe, u utorak, 12. jula igrati protiv Austrije od 17.30 časova. Srbija će u 2. kolu, u sredu, 13. jula igrati protiv Ukrajine od 17.30 časova, a u poslednjem, 3. kolu, u četvrtak, 14. jula protiv Italije od 20.00 časova.

  • Mlađi seniori u Tarnovu protiv Austrije na otvaranju EP Mlađi seniori u Tarnovu protiv Austrije na otvaranju EP

    MLAĐI SENIORI – I EP 2022.

    Mlađi seniori Srbije (do 22 godine, igrači rođeni 2001. i mlađi) igraće na I EP 2022. u Tarnovu, od 12. do 17. jula, u A grupi sa Poljskom, Francuskom i Austrijom. Srbija će u 1. kolu A grupe, u utorak, 12. jula, igrati protiv Austrije od 14.30 časova. U 2. kolu, u sredu, 13. jula, Srbija će igrati protiv Poljske od 19.30 časova, a u poslednjem, 3. kolu, u četvrtak, 14. jula protiv Francuske od 14.30 časova.

  • 9 klubova iz Srbije u Evropskim kupovima – Vojvodina NS seme ponovo u grupnoj fazi 9 klubova iz Srbije u Evropskim kupovima – Vojvodina NS seme ponovo u grupnoj fazi

    CEV – EVROPSKI KUPOVI 2023.

    Evropska odbojkaška konfederacija saopštila je spisak klubova u obe konkurencije koji će učestvovati u CEV Ligi šampiona 2023, Kupu CEV 2023. i Kupu izazivača 2023. Srbiju će naredne sezone predstavljati rekordnih 9 klubova, maksimalnih 5 u konkurenciji odbojkašica i 4 u konkurenciji odbojkaša. Žreb za kvalifikacije Lige šampiona, kao i za Kup CEV i Kup izazivača obaviće se narednog utorka, 28. juna u 12.00 časova u Evropskom radiodifuznom centru (BCE) u Luksemburgu.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga