Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Juniorke Srbije u Češkoj na startu protiv Španije

JUNIORKE – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA

Ženska juniorska reprezentacija Srbije (igračice do 19 godina, 2004. i mlađe), igraće u H grupi II runde kvalifikacija za XXVIII EP 2022. u Hradecu Kralovom u Češkoj, sa domaćinom, Belgijom i Španijom. Srbija će u 1. kolu, u petak, 8. aprila igrati protiv Španije od 16.00 časova, a u 2. kolu u subotu, 9. aprila protiv Belgije od 16.00 časova. U poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 10. aprila, Srbija će igrati protiv Češke od 19.00 časova.

Plasman na EP izboriće pobednici 9 grupa, dok će se 8 najuspšenijih drugoplasiranih reprezentacija plasirati u III rundu kvalifikacija, iz koje će plasman na EP ostvariti 2 najbolje selekcije, odnosno pobednici 2 grupe III runde kvalifikacija, koje će se odigrati od 30. juna do 3. jula.

XXVIII EP 2022. u konkurenciji juniorki odigraće se od 27. avgusta do 4. septembra u Skoplju, u Severnoj Makedoniji.

 

JUNIORKE – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (7 – 10. APRIL):

H GRUPA – HRADEC KRALOV (DVORANA SLAVIJA), ČEŠKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SRBIJA – ŠPANIJA       16.00

ČEŠKA – BELGIJA        19.00

 

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

SRBIJA – BELGIJA       16.00

ČEŠKA – ŠPANIJA        19.00

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SRBIJA – ČEŠKA         19.00

BELGIJA – ŠPANIJA      16.00

 

A GRUPA – ITALIJA (MESTO ĆE NAKNADNO BITI ODREĐENO, 8 – 10. APRIL):

ITALIJA, NEMAČKA, HOLANDIJA

 

B GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

RUSIJA – NORVEŠKA    20.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HRVATSKA – NORVEŠKA    20.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

RUSIJA – HRVATSKA    20.00

 

C GRUPA – MIOVENI, RUMUNIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

RUMUNIJA – SLOVAČKA     18.00 (17.00)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

RUMUNIJA – DANSKA        18.00 (17.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVAČKA – DANSKA       18.00 (17.00)

 

D GRUPA – MARIBOR, SLOVENIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

BUGARSKA – ŠVEDSKA      15.00

SLOVENIJA – FINSKA        18.00

 

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BUGARSKA – FINSKA        15.00

SLOVENIJA – ŠVEDSKA      18.00

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

FINSKA – ŠVEDSKA           15.00

SLOVENIJA – BUGARSKA    18.00

 

E GRUPA – GRČKA (MESTO ĆE NAKNADNO BITI ODREĐENO, 8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

FRANCUSKA – IZRAEL  16.00 (15.00)

GRČKA – LETONIJA      19.15 (18.15)

 

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FRANCUSKA – LETONIJA    16.00 (15.00)

GRČKA – IZRAEL               19.15 (18.15)

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

IZRAEL – LETONIJA      16.00 (15.00)

GRČKA – FRANCUSKA  19.15 (18.15)

 

F GRUPA – SARAJEVO, BOSNA I HERCEGOVINA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

BELORUSIJA – CRNA GORA      16.30

BOSNA I HERCEGOVINA – ŠVAJCARSKA     19.30

 

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

BELORUSIJA – ŠVAJCARSKA    16.30

BOSNA I HERCEGOVINA – CRNA GORA      19.30

 

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

CRNA GORA – ŠVAJCARSKA     16.30

BELORUSIJA – BOSNA I HERCEGOVINA      19.30

 

G GRUPA – TIRANA, ALBANIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

POLJSKA – AUSTRIJA        16.00

UKRAJINA – ALBANIJA       19.00

 

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

POLJSKA – ALBANIJA   16.00

UKRAJINA – AUSTRIJA 19.00

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

AUSTRIJA – ALBANIJA  16.00

POLJSKA – UKRAJINA   19.00

 

I (i) GRUPA – PRIŠTINA, TZV. KOSOVO (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

TURSKA – MAĐARSKA       16.00

ESTONIJA – TZV. KOSOVO 19.00

 

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

MAĐARSKA – TZV. KOSOVO     16.00

TURSKA – ESTONIJA               19.00

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

TURSKA – TZV. KOSOVO    16.00

MAĐARSKA – ESTONIJA     19.00

 

Plasman na EP izboriće pobednici 9 grupa, dok će se 8 najuspšenijih drugoplasiranih reprezentacija plasirati u III rundu kvalifikacija, iz koje će plasman na EP ostvariti 2 najbolje selekcije, odnosno pobednici 2 grupe III runde kvalifikacija, koje će se odigrati od 30. juna do 3. jula.

Plasman na XXII SP 2023. izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

jek

  • februar 18, 2022
  • 493
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • 9 klubova iz Srbije u Evropskim kupovima – Vojvodina NS seme ponovo u grupnoj fazi 9 klubova iz Srbije u Evropskim kupovima – Vojvodina NS seme ponovo u grupnoj fazi

    CEV – EVROPSKI KUPOVI 2023.

    Evropska odbojkaška konfederacija saopštila je spisak klubova u obe konkurencije koji će učestvovati u CEV Ligi šampiona 2023, Kupu CEV 2023. i Kupu izazivača 2023. Srbiju će naredne sezone predstavljati rekordnih 9 klubova, maksimalnih 5 u konkurenciji odbojkašica i 4 u konkurenciji odbojkaša. Žreb za kvalifikacije Lige šampiona, kao i za Kup CEV i Kup izazivača obaviće se narednog utorka, 28. juna u 12.00 časova u Evropskom radiodifuznom centru (BCE) u Luksemburgu.

  • Italija domaćin i drugog EP mlađih seniorki 2024. Italija domaćin i drugog EP mlađih seniorki 2024.

    MLAĐE SENIORKE – II EP 2024.

    Evropska odbojkaška konfederacija saopštila je da je Administrtativni Bord CEV na sastanku održanom u Ljubljani doneo odluku da se II EP 2024. za mlađe seniorke odigra u Italiji. Italija je domaćin premijernog prvenstva Evrope za mlađe seniorke, koje će se odigrati od 12. do 17. jula u Andriji i Čerinjoli.

  • Juniorke u Skoplju prvo protiv Švajcarske Juniorke u Skoplju prvo protiv Švajcarske

    JUNIORKE – XXVIII EP 2022.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (igračice do 19 godina, 2004. i mlađe) igraće na XXVIII EP 2022. u Skoplju od 27. avgusta do 4. septembra u B grupi, u dvorani „Jane Sandanski“ sa Turskom, Hrvatskom, Rumunijom, Švajcarskom i pobednikom J grupe III runde kvalifikacija. Juniorke Srbije će prvi meč na EP odigrati u subotu, 27. avgusta od 15.30 časova. U 2. kolu, Srbija će u nedelju, 28. avgusta igrati protiv Rumunije od 18.00 časova, a u 3. kolu, u ponedeljak, 29. avgusta protiv Turske od 20.30 časova. Posle slobodnog dana, Srbija će u 4. kolu B grupe, u sredu, 31. avgusta igrati protiv Hrvatske od 20.30 časova, a u poslednjem, 5. kolu, u četvrtak, 1. septembra od 18.00 časova protiv pobednika J grupe III runde kvalifikacija.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga