Serbian flagcirilicalatinica

Juniori

Drugi trijumf Francuza

JUNIORI – XXVIII EP 2022.

Juniori Francuske ostvarili su pobedu u 2. kolu turnira C grupe II runde kvalifikacija za XXVIII EP 2022, koji se igra u Ubu. Francuska je danas pobedila Grčku sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:17, 25:19 i 25:12, posle 66 minuta igre.

jik4

U drugoj utakmici 2. kola, od 19.00 časova, sastaće se Srbija i Austrija.

Direktne prenose iz Uba možete gledati na YouTube kanalu OSSRB (https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije).

Fotografije iz Uba možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

 

JUNIORI – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (7 – 10. APRIL):

C GRUPA – UB (HALA SPORTOVA), SRBIJA (7 – 9. APRIL):

CEV SUPERVIZOR: ANKA IVANOVIĆ (CRNA GORA)

SUDIJSKI DELEGAT: ŠTEFAN HANK (SLOVAČKA)

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SRBIJA – GRČKA             3:2 (25:16, 25:15, 16:25, 26:28, 15:10)

FRANCUSKA – AUSTRIJA         3:1 (25:18, 25:27, 25:16, 25:21)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SRBIJA – AUSTRIJA         19.00

FRANCUSKA – GRČKA     3:0 (25:17, 25:19, 25:12)

TABELA:

1. FRA             2      2      0      6:1          6

2. SRB             1      1      0      3:2          2

3. GRE            2      0      2      2:6          1

4. AUT             1      0      1      1:3          0

 

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

SRBIJA – FRANCUSKA     19.00

GRČKA – AUSTRIJA         16.30

 

B GRUPA – TORUN, POLJSKA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

ŠPANIJA – TURSKA          3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:16)

POLJSKA – UKRAJINA      3:0 (25:17, 25:20, 25:13)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

TURSKA – UKRAJINA       3:1 (18:25, 25:20, 25:15, 25:21)

POLJSKA – ŠPANIJA 18.00

TABELA:

1. POL             1      1      0      3:0          3

2. ESP             1      1      0      3:1          3

3. TUR             2      1      1      4:4          3

4. UKR            2      0      2      1:6          0

 

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ŠPANIJA – UKRAJINA      15.00

POLJSKA – TURSKA         18.00

 

D GRUPA – VIJANA DO KASTELO, PORTUGALIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

NEMAČKA – IZRAEL                        17.30 (18.30)

PORTUGALIJA – ŠVAJCARSKA 20.00 (21.00)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA       15.00 (16.00)

PORTUGALIJA – IZRAEL  18.00 (19.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

IZRAEL – ŠVAJCARSKA            15.00 (16.00)

NEMAČKA – PORTUGALIJA      18.00 (19.00)

 

E GRUPA – JELGAVA, LETONIJA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SLOVENIJA – RUMUNIJA          3:0 (31:29, 25:14, 25:20)

ČEŠKA – LETONIJA          3:0 (25:23, 25:13, 25:20)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

ČEŠKA – SLOVENIJA       3:1 (28:26, 19:25, 25:22, 25:23)

RUMUNIJA – LETONIJA    19.00 (18.00)

TABELA:

1. CZE             2      2      0      6:1          6

2. SLO             2      1      1      4:3          3

3. ROU            1      0      1      0:3          0

4. LAT             1      0      1      0:3          0

 

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ČEŠKA – RUMUNIJA         16.00 (15.00)

SLOVENIJA – LETONIJA           19.00 (18.00)

 

F GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

HOLANDIJA – ESTONIJA          3:1 (23:25, 25:17, 25:17, 25:20)

BUGARSKA – DANSKA             18.00 (17.00)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HOLANDIJA – DANSKA            15.30 (14.30)

BUGARSKA – ESTONIJA           18.00 (17.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

ESTONIJA – DANSKA               15.30 (14.30)

BUGARSKA – HOLANDIJA 18.00 (17.00)

 

G GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

BELGIJA – ŠVEDSKA       3:1 (25:13, 25:22, 24:26, 25:23)

HRVATSKA – MAĐARSKA 17.30

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BELGIJA – MAĐARSKA             15.00

HRVATSKA – ŠVEDSKA            17.30

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

MAĐARSKA – ŠVEDSKA           15.00

BELGIJA – HRVATSKA              17.30

 

H GRUPA – PODGORICA, CRNA GORA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

FINSKA – SLOVAČKA               16.00

CRNA GORA – NORVEŠKA       19.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FINSKA – NORVEŠKA              16.00

CRNA GORA – SLOVAČKA       19.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVAČKA – NORVEŠKA 16.00

FINSKA – CRNA GORA            19.00

XXVIII EP 2022. u konkurenciji juniora, igrači do 20 godina (2003. i mlađi), odigraće se od 16. do 24. septembra u Montesilvanu i Vastu, u Italiji.

Plasman na XXII SP 2023. u obe konkurencije izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

  • april 8, 2022
  • 1217
Објављено у Juniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske

    MLAĐE SENIORKE – II EP 2024.

    Mlađe seniorke Srbije (do 22 godine, igračice rođene 2003. i mlađe), aktuelne vicešampionke Evrope, igraće u B grupi II EP 2024. sa Poljskom, Portugalijom i Češkom. Srbija će prvi meč u Kopertinu, nadomak Lećea, odigrati u ponedeljak, 1. jula protiv Poljske od 18.00 časova. Mlađe seniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 2. jula igrati protiv Portugalije od 21.00 čas, a u poslednjem, 3. kolu, u sredu, 3. jula protiv Češke od 18.00 časova.

  • Juniorke Srbije otvaraju EP u Dablinu sa Ukrajinom Juniorke Srbije otvaraju EP u Dablinu sa Ukrajinom

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) odigraće prvu utakmicu na XXIX EP 2024. u B grupi u Dablinu protiv Ukrajine u ponedeljak, 5. avgusta od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 6. avgusta igrati protiv Poljske od 15.30 časova po našem vremenu, a u 3. kolu B grupe, u sredu, 7. avgusta protiv Italije od 20.30 časova po našem vremenu. Posle prvog slobodnog dana, Srbija će u 4. kolu, u petak, 9. avgusta igrati protiv Portugalije od 18.00 časova po našem vremenu, a u 5. kolu, u subotu, 10. avgusta protiv Finske od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će posle drugog slobodnog dana u 6. kolu, u ponedeljak, 12. avgusta igrati protiv Irske od 18.00 časova po našem vremenu, a u poslednjem, 7. kolu u utorak, 13. avgusta protiv Češke od 15.30 časova po našem vremenu.

  • Juniori u Vrnjačkoj Banji na startu sa Letonijom Juniori u Vrnjačkoj Banji na startu sa Letonijom

    JUNIORI – XXIX EP 2024.

    Muška juniorska reprezentacija Srbije (do 20, 2005. i mlađi) odigraće prvi meč u A grupi XXIX EP 2024. u Vrnjačkoj Banji protiv Letonije u utorak, 27. avgusta od 17.30 časova. Juniori Srbije će u 2. kolu, u sredu, 28. avgusta igrati protiv Francuske (17.30), a u 3. kolu u četvrtak, 29. avgusta protiv Austrije (17.30). Posle prvog slobodnog dana (30. avgust), Srbija će u 4. kolu A grupe u subotu, 31. avgusta igrati protiv Ukrajine (17.30), a u 5. kolu, u nedelju, 1. septembra protiv Poljske (17.30). Nakon drugog slobodnog dana (2. septembar), Srbija će u 6. kolu, u utorak, 3. septembra igrati protiv Finske (17.30), a u poslednjem, 6. kolu A grupe, u sredu, 4. septembra protiv Turske (17.30).

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga