Serbian flagcirilicalatinica

Juniori

Francuska – Austrija     3:1

JUNIORI – XXVIII EP 2022.

Juniori Francuske zabeležili su pobedu na startu turnira C grupe II runde kvalifikacija za XXVIII EP 2022, koji je danas počeo u Ubu. Francuska je u utakmici 1. kola pobedila Austriju sa 3:1, po setovima 25:18, 25:27, 25:16 i 25:21, posle 104 minuta igre.

jik4

jik5

jik3

U drugoj utakmici 1. kola, od 19.15 časova, sastaće se Srbija i Grčka.

Direktne prenose iz Uba možete gledati na YouTube kanalu OSSRB (https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije).

Fotografije iz Uba možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

 

JUNIORI – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (7 – 10. APRIL):

C GRUPA – UB (HALA SPORTOVA), SRBIJA (7 – 9. APRIL):

CEV SUPERVIZOR: ANKA IVANOVIĆ (CRNA GORA)

SUDIJSKI DELEGAT: ŠTEFAN HANK (SLOVAČKA)

 

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SRBIJA – GRČKA               19.00

FRANCUSKA – AUSTRIJA         3:1 (25:18, 25:27, 25:16, 25:21)

 

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SRBIJA – AUSTRIJA      19.00

FRANCUSKA – GRČKA  16.30

 

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

SRBIJA – FRANCUSKA  19.00

GRČKA – AUSTRIJA      16.30

 

B GRUPA – TORUN, POLJSKA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

ŠPANIJA – TURSKA      3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:16)

POLJSKA – UKRAJINA   18.00

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

TURSKA – UKRAJINA    15.00

POLJSKA – ŠPANIJA     18.00

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ŠPANIJA – UKRAJINA   15.00

POLJSKA – TURSKA      18.00

 

D GRUPA – VIJANA DO KASTELO, PORTUGALIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

NEMAČKA – IZRAEL                 17.30 (18.30)

PORTUGALIJA – ŠVAJCARSKA  20.00 (21.00)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA   15.00 (16.00)

PORTUGALIJA – IZRAEL     18.00 (19.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

IZRAEL – ŠVAJCARSKA      15.00 (16.00)

NEMAČKA – PORTUGALIJA  18.00 (19.00)

 

E GRUPA – JELGAVA, LETONIJA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SLOVENIJA – RUMUNIJA          3:0 (31:29, 25:14, 25:20)

LETONIJA – ČEŠKA            19.00 (18.00)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SLOVENIJA – ČEŠKA    16.00 (15.00)

RUMUNIJA – LETONIJA 19.00 (18.00)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ČEŠKA – RUMUNIJA          16.00 (15.00)

SLOVENIJA – LETONIJA      19.00 (18.00)

 

F GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

HOLANDIJA – ESTONIJA     15.30 (14.30)

BUGARSKA – DANSKA       18.00 (17.00)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HOLANDIJA – DANSKA      15.30 (14.30)

BUGARSKA – ESTONIJA          18.00 (17.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

ESTONIJA – DANSKA         15.30 (14.30)

BUGARSKA – HOLANDIJA   18.00 (17.00)

 

G GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

BELGIJA – ŠVEDSKA         15.00

HRVATSKA – MAĐARSKA    17.30

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BELGIJA – MAĐARSKA       15.00

HRVATSKA – ŠVEDSKA      17.30

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

MAĐARSKA – ŠVEDSKA      15.00

BELGIJA – HRVATSKA       17.30

 

H GRUPA – PODGORICA, CRNA GORA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

FINSKA – SLOVAČKA         16.00

CRNA GORA – NORVEŠKA  19.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FINSKA – NORVEŠKA        16.00

CRNA GORA – SLOVAČKA   19.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVAČKA – NORVEŠKA    16.00

FINSKA – CRNA GORA       19.00

 

XXVIII EP 2022. u konkurenciji juniora, igrači do 20 godina (2003. i mlađi), odigraće se od 16. do 24. septembra u Montesilvanu i Vastu, u Italiji.

Plasman na XXII SP 2023. u obe konkurencije izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

jik

  • april 7, 2022
  • 343
Објављено у Juniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • 9 klubova iz Srbije u Evropskim kupovima – Vojvodina NS seme ponovo u grupnoj fazi 9 klubova iz Srbije u Evropskim kupovima – Vojvodina NS seme ponovo u grupnoj fazi

    CEV – EVROPSKI KUPOVI 2023.

    Evropska odbojkaška konfederacija saopštila je spisak klubova u obe konkurencije koji će učestvovati u CEV Ligi šampiona 2023, Kupu CEV 2023. i Kupu izazivača 2023. Srbiju će naredne sezone predstavljati rekordnih 9 klubova, maksimalnih 5 u konkurenciji odbojkašica i 4 u konkurenciji odbojkaša. Žreb za kvalifikacije Lige šampiona, kao i za Kup CEV i Kup izazivača obaviće se narednog utorka, 28. juna u 12.00 časova u Evropskom radiodifuznom centru (BCE) u Luksemburgu.

  • Italija domaćin i drugog EP mlađih seniorki 2024. Italija domaćin i drugog EP mlađih seniorki 2024.

    MLAĐE SENIORKE – II EP 2024.

    Evropska odbojkaška konfederacija saopštila je da je Administrtativni Bord CEV na sastanku održanom u Ljubljani doneo odluku da se II EP 2024. za mlađe seniorke odigra u Italiji. Italija je domaćin premijernog prvenstva Evrope za mlađe seniorke, koje će se odigrati od 12. do 17. jula u Andriji i Čerinjoli.

  • Juniorke u Skoplju prvo protiv Švajcarske Juniorke u Skoplju prvo protiv Švajcarske

    JUNIORKE – XXVIII EP 2022.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (igračice do 19 godina, 2004. i mlađe) igraće na XXVIII EP 2022. u Skoplju od 27. avgusta do 4. septembra u B grupi, u dvorani „Jane Sandanski“ sa Turskom, Hrvatskom, Rumunijom, Švajcarskom i pobednikom J grupe III runde kvalifikacija. Juniorke Srbije će prvi meč na EP odigrati u subotu, 27. avgusta od 15.30 časova. U 2. kolu, Srbija će u nedelju, 28. avgusta igrati protiv Rumunije od 18.00 časova, a u 3. kolu, u ponedeljak, 29. avgusta protiv Turske od 20.30 časova. Posle slobodnog dana, Srbija će u 4. kolu B grupe, u sredu, 31. avgusta igrati protiv Hrvatske od 20.30 časova, a u poslednjem, 5. kolu, u četvrtak, 1. septembra od 18.00 časova protiv pobednika J grupe III runde kvalifikacija.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga