Serbian flagcirilicalatinica

Juniori

Juniori u Vrnjačkoj Banji na startu sa Letonijom

JUNIORI – XXIX EP 2024.

Muška juniorska reprezentacija Srbije (do 20, 2005. i mlađi) odigraće prvi meč u A grupi XXIX EP 2024. u Vrnjačkoj Banji protiv Letonije u utorak, 27. avgusta od 17.30 časova. Juniori Srbije će u 2. kolu, u sredu, 28. avgusta igrati protiv Francuske (17.30), a u 3. kolu u četvrtak, 29. avgusta protiv Austrije (17.30). Posle prvog slobodnog dana (30. avgust), Srbija će u 4. kolu A grupe u subotu, 31. avgusta igrati protiv Ukrajine (17.30), a u 5. kolu, u nedelju, 1. septembra protiv Poljske (17.30). Nakon drugog slobodnog dana (2. septembar), Srbija će u 6. kolu, u utorak, 3. septembra igrati protiv Finske (17.30), a u poslednjem, 6. kolu A grupe, u sredu, 4. septembra protiv Turske (17.30).

 

Plasman u polufinale, koje će se odigrati u Vrnjačkoj Banji, izboriće dve prvoplasirane reprezentacije.

U B grupi u Arti, u Grčkoj, igraće pored domaćina i Italija, Češka, Bugarska, Slovenija, Španija, Izrael i Škotska.

XXIX EP 2024. u konkurenciji juniora odigraće se u Vrnjačkoj Banji u Srbiji i Arti u Grčkoj od 26. avgusta do 7. septembra.

Polufinalni mečevi, kao i utakmice za medalje odigraće se u Vrnjačkoj Banji.

 

JUNIORI – XXIX EP 2024. – VRNJAČKA BANJA, SRBIJA I ARTA, GRČKA (26. AVGUST – 7. SEPTEMBAR):

A GRUPA – VRNJAČKA BANJA (HALA SPORTOVA):

1. KOLO – UTORAK, 27. AVGUST:

SRBIJA – LETONIJA           17.30

TURSKA – POLJSKA           12.00

AUSTRIJA – FINSKA           14.30

UKRAJINA – FRANCUSKA    20.00

 

2. KOLO – SREDA, 28. AVGUST:

SRBIJA – FRANCUSKA  17.30

LETONIJA – FINSKA     12.00

TURSKA – UKRAJINA    14.30

POLJSKA – AUSTRIJA   20.00

 

3. KOLO – ČETVRTAK, 29. AVGUST:

SRBIJA – AUSTRIJA     17.30

FINSKA – FRANCUSKA  12.00

POLJSKA – UKRAJINA   14.30

TURSKA – LETONIJA    20.00

 

4. KOLO – SUBOTA, 31. AVGUST:

SRBIJA – UKRAJINA           17.30

FRANCUSKA – AUSTRIJA    12.00

TURSKA – FINSKA             14.30

POLJSKA – LETONIJA         20.00

 

5. KOLO – NEDELJA, 1. SEPTEMBAR:

SRBIJA – POLJSKA       17.30

UKRAJINA – FINSKA     12.00

LETONIJA – AUSTRIJA  14.30

TURSKA – FRANCUSKA 20.00

 

6. KOLO – UTORAK, 3. SEPTEMBAR:

SRBIJA – FINSKA              17.30

UKRAJINA – LETONIJA       12.00

FRANCUSKA – POLJSKA     14.30

AUSTRIJA – TURSKA          20.00

 

7. KOLO – SREDA, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – TURSKA             17.30

FINSKA – POLJSKA            12.00

FRANCUSKA – LETONIJA    14.30

AUSTRIJA – UKRAJINA       20.00

 

B GRUPA – ARTA:

1. KOLO – PONEDELJAK, 26. AVGUST:

SLOVENIJA – BUGARSKA    12.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 11.00 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU

IZRAEL – ITALIJA              14.30 (13.30)

ŠPANIJA – ČEŠKA             17.30 (16.30)

GRČKA – ŠKOTSKA           20.00 (19.00)

 

2. KOLO – UTORAK, 27. AVGUST:

ITALIJA – ŠPANIJA       12.00 (11.00)

BUGARSKA – ŠKOTSKA 14.30 (13.30)

ČEŠKA – SLOVENIJA    17.30 (16.30)

GRČKA – IZRAEL         20.00 (19.00)

 

3. KOLO – SREDA, 28. AVGUST:

BUGARSKA – ČEŠKA    12.00 (11.00)

IZRAEL – ŠKOTSKA      14.30 (13.30)

SLOVENIJA – ITALIJA   17.30 (16.30)

GRČKA – ŠPANIJA        20.00 (19.00)

 

4. KOLO – PETAK, 30. AVGUST:

ČEŠKA – ŠKOTSKA      12.00 (11.00)

IZRAEL – ŠPANIJA       14.30 (13.30)

ITALIJA – BUGARSKA   17.30 (16.30)

GRČKA – SLOVENIJA    20.00 (19.00)

 

5. KOLO – SUBOTA, 31. AVGUST:

ŠPANIJA – ŠKOTSKA    12.00 (11.00)

SLOVENIIJA – IZRAEL  14.30 (13.30)

ČEŠKA – ITALIJA         17.30 (16.30)

GRČKA – BUGARSKA    20.00 (19.00)

 

6. KOLO – PONEDELJAK, 2. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – ŠPANIJA  12.00 (11.00)

ITALIJA – ŠKOTSKA     14.30 (13.30)

IZRAEL – BUGARSKA   17.30 (16.30)

GRČKA – ČEŠKA          20.00 (19.00)

 

7. KOLO – UTORAK, 3. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – ŠKOTSKA 12.00 (11.00)

ČEŠKA – IZRAEL          14.30 (13.30)

BUGARSKA – ŠPANIJA  17.30 (16.30)

GRČKA – ITALIJA         20.00 (19.00)

 

VRNJAČKA BANJA (HALA SPORTOVA):

PETAK, 6. SEPTEMBAR – POLUFINALE:

A 1 – B 2         15.00

B 1 – A 2         18.00

 

SUBOTA, 7. SEPTEMBAR:

FINALE:                           18.00

MEČ ZA TREĆE MESTO:      15.00

 

Muška juniorska reprezentacija Srbije (Jugoslavije, Srbije i Crne Gore) igrala je 23 puta, na 28 do sada odigranih šampionata Evrope. Najveći uspeh juniori Srbije ostvarili su 2010, kada su u Belorusiji osvojili prvu medalju na Prvenstvima Evrope – bronzanu. Dva puta je zauzeto četvrto mesto, 2000. u Kataniji i 2004. u Zagrebu. Srbija (Jugoslavija, Srbija i Crna Gora) je četiri puta bila peta (1971, 1977, 1998. i 2006.), dva puta šesta (1988. i 1996.), četiri puta sedma (1966, 1979, 1990 i 2016.), tri puta osma (1973, 1975. i 2014.), tri puta deveta (1969, 1984. i 2020.) i tri puta deseta (2002, 2012. i 2022.) i jednom jedanaesta (1986.).

 

jep

  • april 23, 2024
  • 392
Објављено у Juniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Tomić i Mandić na 17. mestu, Balaćeva i Validižićeva 25. na prvenstvu Evrope Tomić i Mandić na 17. mestu, Balaćeva i Validižićeva 25. na prvenstvu Evrope

    BEACH – VOLLEY – EP 2024. DO 22 GODINE

    Andrija Tomić i Aleksa Mandić zauzeli su 17. mesto na na EP 2024. za igračice i igrače do 22 godine (2001. i mlađi) u turskom Termalu, dok su Milica Balać i Irena Validžić zauzele su 25. mesto.

  • Milica Balać, Irena Validžić, Andrija Tomić i Aleksa Mandić u Termalu Milica Balać, Irena Validžić, Andrija Tomić i Aleksa Mandić u Termalu

    BEACH – VOLLEY – EP 2024. DO 22 GODINE

    U turskom Termalu, 111 kilometara jugoistočno od Istanbula, danas je počelo EP 2024. za igračice i igrače do 22 godine (2001. i mlađi). Srbiju će predstavljati Milica Balać i Irena Validžić, sa trenerom Vlastimirom Lukiće, u konkurenciji odbojkašica i Andrija Tomić i Aleksa Mandić, sa trenerom Danilom Nikolićem, u konkurenciji odbojkaša.

  • Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske

    MLAĐE SENIORKE – II EP 2024.

    Mlađe seniorke Srbije (do 22 godine, igračice rođene 2003. i mlađe), aktuelne vicešampionke Evrope, igraće u B grupi II EP 2024. sa Poljskom, Portugalijom i Češkom. Srbija će prvi meč u Kopertinu, nadomak Lećea, odigrati u ponedeljak, 1. jula protiv Poljske od 18.00 časova. Mlađe seniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 2. jula igrati protiv Portugalije od 21.00 čas, a u poslednjem, 3. kolu, u sredu, 3. jula protiv Češke od 18.00 časova.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga