
SENIORI – XX SP 2022.
Svetska odbojkaška federacija, FIVB, raspisala je konkurs za organizaciju jubilarnog, XX SP 2022. u konkurenciji odbojkaša. Početkom marta Administrativni Bord FIVB je, zbog sukoba Rusije i Ukrajine, zaključio da u postojećim okolnostima nije moguće pripremiti i održati Svetsko prvenstvo u Rusiji, koje je trebalo da se odigra od 26. avgusta do 11. septembra. Saopšteno je da je krajnji rok za podnošenje kandidature ponedeljak, 14. mart.
Crvena zvezda arhivirala Kaštelu, na redu je Mladost iz Zagreba
SENIORI – KUP IZAZIVAČA 2026.
Crvena zvezda se plasirala u šesnaestinu finala Kupa izazivača 2026, pošto je u 1. kolu i drugi put pobedila hrvatsku Ribolu iz Kaštel Starog. Crvena zvezda je večeras, u dvorani „Profesor dr Branislav Pokrajac“ (nekadašnja USC „Voždovac“ na Banjici), u revanš utakmici 1. kola Kupa izazivača 2026. savladala Ribola Kaštelu sa 3:0, po setovima 25:18, 25:20 i 26:24, posle 87 minuta igre.
Karađorđe superiorno do šesnaestine finala
SENIORI – KUP IZAZIVAČA 2026.
Odbojkaši Karađorđa iz Topole igraće u šesnaestini finala Kupa izazivača 2026, pošto su i u drugoj utakmici pobedili slovenačku Krku. Karađorđe je večeras, u dvorani „Marof“ u Novom Mestu, u revanš utakmici 1. kola savladali Krku sa 3:0, po setovima 25:17, 28:26 i 25:22, posle 83 minuta igre.
Slovenci prejaki
SENIORI – LIGA ŠAMPIONA 2026.
Radnički doo iz Kragujevca, prvak Srbije i pobednik banka Poštanska štedionica Superlige 2024/2025. u konkurenciji odbojkaša poražen je u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona 2026. Slovenački ACH Volej iz Ljubljane, na čijoj klupi sede Igor Kolaković i Dragan Kobiljski, je večeras u „MTS hali Jezero“ u Kragujevcu pobedio Radnički doo sa 3:0, po setovima 25:13, 25:20 i 25:23, posle 73 minuta igre.
© Copyright OSS 2021. Sva prava zadržana.



