Serbian flagcirilicalatinica

FIVB

Druga titula za Peruđu

SENIORI – XVIII SP KLUBOVA 2023.

Italijanska Sir Sejfti Susa Peruđa je osvojila drugu titulu klupskog prvaka sveta u istoriji, pošto je u finalu XVIII SP klubova 2023. u konkurenciji odbojkaša u Bengaluruu, u Indiji, u finalu savladala brazilski Itambe Minas sa 3:0 (25:13, 25:21, 25:19). U utakmici za treće mesto japanski Santori iz Osake je pobedio Halkbank, naših Slobodana Kovača i Zdravka Aničića, sa 3:2 (17:25, 23:25, 25:21, 25:19, 15:12). Oleg Plotnicki, primač Peruđe, proglašen je za najboljeg igrača i najboljeg primača SP klubova.

 

msk2

 

U polufinalnim utakmicama, Sir Sejfti Susa Peruđa je u finalu pre finala pobedila turski Halkbank iz Ankare sa 3:0 (25:14, 25:16, 31:29), dok je Itambe Minas savladao japanski Santori sa 3:2 (22:25, 25:22, 28:30, 25:20, 17:15).

 

SENIORI – XVIII SP KLUBOVA 2023. – BEGALURU, INDIJA (6 – 10. DECEMBAR):

SUBOTA, 9. DECEMBAR – POLUFINALE:

SIR SEJFTI SUSA PERUĐA (ITA) – HALKBANK ANKARA (TUR)       3:0 (25:14, 25:16, 31:29)

ITAMBE MINAS (BRA) – SANTORI OSAKA (JPN)         3:2 (22:25, 25:22, 28:30, 25:20, 17:15)

 

NEDELJA, 10. DECEMBAR:

FINALE:

SIR SEJFTI SUSA PERUĐA (ITA) – ITAMBE MINAS (BRA)        3:0 (25:13, 25:21, 25:19)

 

MEČ ZA TREĆE MESTO:

SANTORI OSAKA (JPN) – HALKBANK ANKARA (TUR)   3:2 (17:25, 23:25, 25:21, 25:19, 15:12)

 

POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP: OLEG PLOTNICKI (SIR SEJFTI SUSA PERUĐA)

TEHNIČAR: SIMONE ĐANELI (SIR SEJFTI SUSA PERUĐA)

LIBERO: MAIKE NASIMENTO (ITAMBE MINAS)

KOREKTOR: DMITRI MUSERSKI (SANTORI OSAKA)

BLOKERI: SEBASTIJAN SOLE (SIR SEJFTI SUSA PERUĐA) I RENAN MIKELUČI (ITAMBE MINAS)

PRIMAČI: OLEG PLOTNICKI (SIR SEJFTI SUSA PERUĐA) I MARKUS VINISIJUS (ITAMBE MINAS)

 

Trentino iz Italije je 5 puta osvajao titulu svetskog klupskog prvaka, Sada Kruzeiro iz Brazila 4 puta, Mediolanum Milano i Sir Sejfti Susa Peruđa iz Italije po 2 puta, a ruski Zenit Kazanj i Belogorje Belgorod, i italijanski Mesađero Ravena, Maksikono Parma i Kućine Lube Ćivitanova po 1.

 

DOSADAŠNJI POBEDNICI:

TRENTINO (ITA)                         5

SADA KRUZEIRO (BRA)                4

MEDIOLANUM MILANO (ITA)         2

SIR SEJFTI SUSA PERUĐA (ITA)     2

ZENIT KAZANJ (RUS)                    1

BELOGORJE BELGOROD (RUS)      1

MESAĐERO RAVENA (ITA)             1

MAKSIKONO PARMA (ITA)             1

KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)   1

 

SENIORI – FIVB – SVETSKA KLUPSKA PRVENSTVA – PLASMANI:

XVIII SP KLUBOVA 2023. – BEGALURU, INDIJA (6 – 10. DECEMBAR):

1. SIR SEJFTI SUSA PERUĐA (ITA)

2. ITAMBE MINAS (BRA)

3. SANTORI OSAKA (JPN)

4. HALKBANK ANKARA (TUR)

5. SADA KRUZEIRO (BRA)

6. AHMEDABAD (IND)

 

XVII SP KLUBOVA 2022. – BETIM, BRAZIL (7 – 11. DECEMBAR):

1. SIR SEJFTI SUSA PERUĐA (ITA)

2. TRENTINO ITAS (ITA)

3. SADA KRUZEIRO (BRA)

4. ITAMBE MINAS (BRA)

5. PAJKAN TEHERAN (IRI)

6. VOLEJ RENATA (BRA)

 

XVI SP KLUBOVA 2021. – BETIM, BRAZIL (7 – 11. DECEMBAR):

1. SADA KRUZEIRO (BRA)

2. LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

3. TRENTINO (ITA)

4. FUNVIK (BRA)

5. UPCN SAN HUAN (ARG)

6. SIRJAN FULAD (IRI)

 

XV SP 2019. – BETIM, BRAZIL (3 – 8. DECEMBAR):

1. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

2. SADA KRUZEIRO (BRA)

3. ZENIT KAZANJ (RUS)

4. AL RAJAN (QAT)

 

XIV SP 2018. – ČESTOHOVA, PLOCK I ŽEŠUV, POLJSKA (26. NOVEMBAR – 2. DECEMBAR):

1. TRENTINO VOLEJ (ITA)

2. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

3. FAKEL NOVI URENGOJ (RUS)

4. ASEKO RESOVIJA (POL)

5. ZENIT KAZANJ (RUS)

5. SADA KRUZEIRO (BRA)

7. SKRA BELHATOV (POL)

7. HATAM ARDAKAN (IRI)

 

XIII SP 2017. – OPOLE, LOĐ I KRAKOV, POLJSKA (12 – 17. DECEMBAR):

1. ZENIT KAZANJ (RUS)

2. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

3. SADA KRUZEIRO (BRA)

4. PGE SKRA BELHATOV (POL)

5. ZAKSA KEĐERŽIN KOZLE (POL)

5. ŠANGAJ (CHN)

7. PERSONAL BOLIVAR (ARG)

7. SARMIJEH BANK (IRI)

 

XII SP 2016. – BETIM, BRAZIL (18 – 23. OKTOBAR):

1. SADA KRUZEIRO (BRA)

2. ZENIT KAZANJ (RUS)

3. TRENTINO VOLEJ (ITA)

4. BOLIVAR (ARG)

5. UPCN (ARG)

5. TAIČUNG BANK (TPE)

7. MINAS TENIS KLUB (BRA)

7. TALA’EA EL GEIŠ (EGY)

 

XI SP 2015. – BETIM, BRAZIL (27 – 31. OKTOBAR):

1. SADA KRUZEIRO VOLEJ (BRA)

2. ZENIT KAZANJ (RUS)

3. UPCN SAN HUAN (ARG)

4. PAJKAN TEHERAN (IRI)

5. KAPITANES DE ARESIBO (PUR)

5. AHLI (EGY)

 

X SP 2014. – BELO HORIZONTE, BRAZIL (5 – 11. MAJ):

1. BELOGORJE BELGOROD (RUS)

2. AL RAJAN (QAT)

3. UPCN (ARG)

4. SADA KRUZEIRO (BRA)

5. TRENTINO (ITA)

5. MATIN VARAMIN (IRI)

7. GVAJNABO METS (PUR)

7. ESPERANS TUNIS (TUN)

 

IX SP 2013. – BETIM, BRAZIL (15 – 20. OKTOBAR):

1. SADA KRUZEIRO (BRA)

2. LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK (RUS)

3. TRENTINO DIJATEK (ITA)

4. UPCN (ARG)

5. SFAKSIJEN (TUN)

5. PANASONIK PANTERS (JPN)

5. LA ROMANA (DOM)

5. KALEH (IRI)

 

VIII SP 2012. – DOHA, KATAR (13 – 19. OKTOBAR):

1. TRENTINO DIJATEK (ITA)

2. SADA KRUZEIRO (BRA)

3. PGE SKRA BELHATOV (POL)

4. ZENIT KAZANJ (RUS)

5. AL RAJAN (QAT)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. TIGRES UANL (MEX)

5. ZAMALEK (EGY)

 

VII SP 2011. – DOHA, KATAR (8 – 14. OKTOBAR):

1. TRENTINO (ITA)

2. JASTRŽEBSKI VEGIJEL (POL)

3. ZENIT KAZANJ (RUS)

4. SESI SAO PAULO (BRA)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. TRINITI VEST SPARTANS VANKUVER (CAN)

5. AL AHLI KAIRO (EGY)

5. PAJKAN TEHERAN (IRI)

 

VI SP 2010. DOHA, KATAR (15 – 21. DECEMBAR):

1. TRENTINO (ITA)

2. SKRA BELHATOV (POL)

3. PAJKAN (IRI)

4. DREAN BOLIVAR (ARG)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. DINAMO MOSKVA (RUS)

5. AL AHLI (EGY)

5. POL MIČEL (USA)

 

V SP 2009. – DOHA, KATAR (3 – 8. NOVEMBAR):

1. TRENTINO (ITA)

2. SKRA BELHATOV (POL)

3. ZENIT KAZANJ (RUS)

4. PAJKAN TEHERAN (IRI)

5. ZAMALEK KAIRO (EGY)

5. PLATENEROS DE KOROSAL (PUR)

5. SIMED FLORIJANOPOLIS (BRA)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

 

IV SP 1992. – TREVIZO, FIRENCA I RAVENA, ITALIJA (24 – 29. NOVEMBAR):

1. MISURA MEDIOLANUM MILANO (ITA)

2. SISLI TREVIZO (ITA)

3. OLIMPIJAKOS PIREJ (GRE)

4. MESAĐERO RAVENA (ITA)

5. SANG MU (KOR)

5. BANESPA SAO PAULO (BRA)

7. KLUB AFRIKANE (TUN)

7. KOROSAL (PUR)

 

III SP 1991. – SAO PAULO I PORTO ALEGRE, BRAZIL (22 – 27. OKTOBAR):

1. MESAĐERO RAVENA (ITA)

2. BANESPA SAO PAULO (BRA)

3. MEDIOLANUM MILANO (ITA)

4. FRANGOSUL (BRA)

5. TAJVAN (TPE)

6. CSKA MOSKVA (RUS)

7. KLUB AFRIKANE (TUN)

8. NARANJITO (PUR)

 

II SP 1990. – MILANO, BREŠA I RAVENA, ITALIJA (27. NOVEMBAR – 2. DECEMBAR):

1. MEDIOLANUM MILANO (ITA)

2. BANESPA SAO PAULO (BRA)

3. MAKSIKONO PARMA (ITA)

4. MESAĐERO RAVENA (ITA)

5. CSKA MOSKVA (URS)

6. FILIPS MODENA (ITA)

7. MAHAD (ALG)

8. HIROŠIMA (JPN)

 

I SP 1989. – PARMA, ITALIJA (6 – 10. DECEMBAR):

1. MAKSIKONO PARMA (ITA)

2. CSKA MOSKVA (URS)

3. PIRELI SAO PAULO (BRA)

4. BANESPA SAO PAULO (BRA)

5. NIPON STIL (JPN)

6. SFAKSIJEN (TUN)

 

  • decembar 11, 2023
  • 174
Објављено у FIVB
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga