Serbian flagcirilicalatinica

FIVB

Halkbank i Peruđa predstavnici Evrope na SP klubova

SENIORI – XVIII SP KLUBOVA 2023.

Na XVIII SP klubova 2023. u konkurenciji odbojkaša, od 6. do 10. decembra, u Bengaluruu (nekadašnji Bangalor), u Indiji, u A grupi će igrati turski Halkbank iz Ankare, koji sa klupe predvodi Slobodan Kovač, a Zdravko Aničić je kondicioni trener, japanski Santori iz Osake i brazilski Sada Kruzeiro. U B grupi će igrati italijanska Sir Sikoma Peruđa, aktuelni svetski prvak, brazilski Itambe Minas i indijski Ahmedabad.

Sve utakmice direktno će prenositi TV Sport Klub.

 

SENIORI – XVIII SP KLUBOVA 2023. – BEGALURU, INDIJA (6 – 10. DECEMBAR):

A GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 6. DECEMBAR:

ITAMBE MINAS (BRA) – AHMEDABAD (IND)                 20.30 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 16.00 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU

2. KOLO – ČETVRTAK, 7. DECEMBAR:

SIR SIKOMA PERUĐA (ITA) – ITAMBE MINAS (BRA)        20.30 (16.00)

3. KOLO – PETAK, 8. DECEMBAR:

SIR SIKOMA PERUĐA (ITA) – AHMEDABAD (IND)        20.30 (16.00)

 

B GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 6. DECEMBAR:

HALKBANK ANKARA (TUR) – SANTORI OSAKA (JPN)   17.00 (12.30)

2. KOLO – ČETVRTAK, 7. DECEMBAR:

SADA KRUZEIRO (BRA) – SANTORI OSAKA (JPN)              17.00 (12.30)

3. KOLO – PETAK, 8. DECEMBAR:

HALKBANK ANKARA (TUR) – SADA KRUZEIRO (BRA)        17.00 (12.30)

 

SUBOTA, 9. DECEMBAR – POLUFINALE:

 

TERMINI SU 17.00 (12.30) I 20.30 (16.00) ČASOVA

 

NEDELJA, 10. DECEMBAR:

FINALE:                           20.30 (16.00)

MEČ ZA TREĆE MESTO:      17.00 (12.30)

 

Trentino iz Italije je 5 puta osvajao titulu svetskog klupskog prvaka, Sada Kruzeiro iz Brazila 4 puta, Mediolanum Milano iz Italije 2 puta, a ruski Zenit Kazanj i Belogorje Belgorod, i italijanski Mesađero Ravena, Maksikono Parma, Kućine Lube Ćivitanova i Sir Sejfti Susa Peruđa po 1.

 

DOSADAŠNJI POBEDNICI:

TRENTINO (ITA)                         5

SADA KRUZEIRO (BRA)                4

MEDIOLANUM MILANO (ITA)         2

ZENIT KAZANJ (RUS)                    1

BELOGORJE BELGOROD (RUS)      1

MESAĐERO RAVENA (ITA)             1

MAKSIKONO PARMA (ITA)             1

KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)   1

SIR SEJFTI SUSA PERUĐA (ITA)     1

 

SENIORI – FIVB – SVETSKA KLUPSKA PRVENSTVA – PLASMANI:

XVII SP KLUBOVA 2022. – BETIM, BRAZIL (7 – 11. DECEMBAR):

1. SIR SEJFTI SUSA PERUĐA (ITA)

2. TRENTINO ITAS (ITA)

3. SADA KRUZEIRO (BRA)

4. ITAMBE MINAS (BRA)

5. PAJKAN TEHERAN (IRI)

6. VOLEJ RENATA (BRA)

 

XVI SP KLUBOVA 2021. – BETIM, BRAZIL (7 – 11. DECEMBAR):

1. SADA KRUZEIRO (BRA)

2. LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

3. TRENTINO (ITA)

4. FUNVIK (BRA)

5. UPCN SAN HUAN (ARG)

6. SIRJAN FULAD (IRI)

 

XV SP 2019. – BETIM, BRAZIL (3 – 8. DECEMBAR):

1. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

2. SADA KRUZEIRO (BRA)

3. ZENIT KAZANJ (RUS)

4. AL RAJAN (QAT)

 

XIV SP 2018. – ČESTOHOVA, PLOCK I ŽEŠUV, POLJSKA (26. NOVEMBAR – 2. DECEMBAR):

1. TRENTINO VOLEJ (ITA)

2. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

3. FAKEL NOVI URENGOJ (RUS)

4. ASEKO RESOVIJA (POL)

5. ZENIT KAZANJ (RUS)

5. SADA KRUZEIRO (BRA)

7. SKRA BELHATOV (POL)

7. HATAM ARDAKAN (IRI)

 

XIII SP 2017. – OPOLE, LOĐ I KRAKOV, POLJSKA (12 – 17. DECEMBAR):

1. ZENIT KAZANJ (RUS)

2. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

3. SADA KRUZEIRO (BRA)

4. PGE SKRA BELHATOV (POL)

5. ZAKSA KEĐERŽIN KOZLE (POL)

5. ŠANGAJ (CHN)

7. PERSONAL BOLIVAR (ARG)

7. SARMIJEH BANK (IRI)

 

XII SP 2016. – BETIM, BRAZIL (18 – 23. OKTOBAR):

1. SADA KRUZEIRO (BRA)

2. ZENIT KAZANJ (RUS)

3. TRENTINO VOLEJ (ITA)

4. BOLIVAR (ARG)

5. UPCN (ARG)

5. TAIČUNG BANK (TPE)

7. MINAS TENIS KLUB (BRA)

7. TALA’EA EL GEIŠ (EGY)

 

XI SP 2015. – BETIM, BRAZIL (27 – 31. OKTOBAR):

1. SADA KRUZEIRO VOLEJ (BRA)

2. ZENIT KAZANJ (RUS)

3. UPCN SAN HUAN (ARG)

4. PAJKAN TEHERAN (IRI)

5. KAPITANES DE ARESIBO (PUR)

5. AHLI (EGY)

 

X SP 2014. – BELO HORIZONTE, BRAZIL (5 – 11. MAJ):

1. BELOGORJE BELGOROD (RUS)

2. AL RAJAN (QAT)

3. UPCN (ARG)

4. SADA KRUZEIRO (BRA)

5. TRENTINO (ITA)

5. MATIN VARAMIN (IRI)

7. GVAJNABO METS (PUR)

7. ESPERANS TUNIS (TUN)

 

IX SP 2013. – BETIM, BRAZIL (15 – 20. OKTOBAR):

1. SADA KRUZEIRO (BRA)

2. LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK (RUS)

3. TRENTINO DIJATEK (ITA)

4. UPCN (ARG)

5. SFAKSIJEN (TUN)

5. PANASONIK PANTERS (JPN)

5. LA ROMANA (DOM)

5. KALEH (IRI)

 

VIII SP 2012. – DOHA, KATAR (13 – 19. OKTOBAR):

1. TRENTINO DIJATEK (ITA)

2. SADA KRUZEIRO (BRA)

3. PGE SKRA BELHATOV (POL)

4. ZENIT KAZANJ (RUS)

5. AL RAJAN (QAT)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. TIGRES UANL (MEX)

5. ZAMALEK (EGY)

 

VII SP 2011. – DOHA, KATAR (8 – 14. OKTOBAR):

1. TRENTINO (ITA)

2. JASTRŽEBSKI VEGIJEL (POL)

3. ZENIT KAZANJ (RUS)

4. SESI SAO PAULO (BRA)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. TRINITI VEST SPARTANS VANKUVER (CAN)

5. AL AHLI KAIRO (EGY)

5. PAJKAN TEHERAN (IRI)

 

VI SP 2010. DOHA, KATAR (15 – 21. DECEMBAR):

1. TRENTINO (ITA)

2. SKRA BELHATOV (POL)

3. PAJKAN (IRI)

4. DREAN BOLIVAR (ARG)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. DINAMO MOSKVA (RUS)

5. AL AHLI (EGY)

5. POL MIČEL (USA)

 

V SP 2009. – DOHA, KATAR (3 – 8. NOVEMBAR):

1. TRENTINO (ITA)

2. SKRA BELHATOV (POL)

3. ZENIT KAZANJ (RUS)

4. PAJKAN TEHERAN (IRI)

5. ZAMALEK KAIRO (EGY)

5. PLATENEROS DE KOROSAL (PUR)

5. SIMED FLORIJANOPOLIS (BRA)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

 

IV SP 1992. – TREVIZO, FIRENCA I RAVENA, ITALIJA (24 – 29. NOVEMBAR):

1. MISURA MEDIOLANUM MILANO (ITA)

2. SISLI TREVIZO (ITA)

3. OLIMPIJAKOS PIREJ (GRE)

4. MESAĐERO RAVENA (ITA)

5. SANG MU (KOR)

5. BANESPA SAO PAULO (BRA)

7. KLUB AFRIKANE (TUN)

7. KOROSAL (PUR)

 

III SP 1991. – SAO PAULO I PORTO ALEGRE, BRAZIL (22 – 27. OKTOBAR):

1. MESAĐERO RAVENA (ITA)

2. BANESPA SAO PAULO (BRA)

3. MEDIOLANUM MILANO (ITA)

4. FRANGOSUL (BRA)

5. TAJVAN (TPE)

6. CSKA MOSKVA (RUS)

7. KLUB AFRIKANE (TUN)

8. NARANJITO (PUR)

 

II SP 1990. – MILANO, BREŠA I RAVENA, ITALIJA (27. NOVEMBAR – 2. DECEMBAR):

1. MEDIOLANUM MILANO (ITA)

2. BANESPA SAO PAULO (BRA)

3. MAKSIKONO PARMA (ITA)

4. MESAĐERO RAVENA (ITA)

5. CSKA MOSKVA (URS)

6. FILIPS MODENA (ITA)

7. MAHAD (ALG)

8. HIROŠIMA (JPN)

 

I SP 1989. – PARMA, ITALIJA (6 – 10. DECEMBAR):

1. MAKSIKONO PARMA (ITA)

2. CSKA MOSKVA (URS)

3. PIRELI SAO PAULO (BRA)

4. BANESPA SAO PAULO (BRA)

5. NIPON STIL (JPN)

6. SFAKSIJEN (TUN)

 

msk1

  • novembar 30, 2023
  • 232
Објављено у FIVB
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Na Kolakovićevom spisku za Ligu nacija 30 odbojkaša Na Kolakovićevom spisku za Ligu nacija 30 odbojkaša

    SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

    Igor Kolaković, prvi trener muške seniorske reprezentacije Srbije, saopštio je širi spisak (30) igrača za VI Ligu nacija 2024.

  • EP 2026. za odbojkaše u Italiji, Bugarskoj, Rumuniji i Finskoj EP 2026. za odbojkaše u Italiji, Bugarskoj, Rumuniji i Finskoj

    SENIORI – XXXIV EP 2026.

    Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, objavila je da će domaćini XXXIV EP 2026. u konkurenciji odbojkaša biti Italija, Bugarska, Rumunija i Finska. Rumunija i Finska će biti domaćini mečeva grupne faze, dok će se utakmice osmine finala i četvrtfinala igrati u Italiji i Bugarskoj, a polufinala i utakmice za medalje u Italiji.

  • SP 2025. seniora na Filipinima SP 2025. seniora na Filipinima

    SENIORI – XXI SP 2025.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će se XXI SP 2025. u konkurenciji odbojkaša odigrati od 12. do 28. septembra na Filipinima. Biće to ujedno i debi domaćina na Svetskom prvenstvu. Na XXI SP 2025. igraće 32 reprezentacije podeljene u 8 grupa sa po 4 selekcije.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga